Baltijos odontologijos centras
Apie musGydytojaiTechnologijosKainosKontaktai
 
LT EN RU NO DK
PASLAUGOS
Dantų gydymas
Endodontinis gydymas
Dantų implantacija ir chirurgija
Implantacija
Chirurgija
Dantų protezavimas
Periodonto ligų gydymas
Dantų balinimas
Burnos higiena
Vaikų odontologija
 
STRAIPSNIAI
 
KONTAKTAI
 

Baltijos Odontologijos Centras
Medvalakio g. 6, Palanga
Tel. +370 460 31077
Mob. tel. +370 687 27712
info@boc.lt

 
 
 

Chirurgija

 

PROTINIAI DANTYS


Šiuolaikiniam žmogui, pasirodo, užtenka ir 28 dantų, keturi tolimiausi krūminiai dantys, dar vadinami protiniais dantimis, burnoje neberanda vietos. Mūsų proseneliai, valgę kietesnį maistą, žalia mėsą, turėjo platesnius žandikaulius, jų burnoje laisvai tilpdavo 32 dantys. Evoliucijos eigoje kintant mitybai, žmogaus burnoje vietos mažėjo, žandikauliai trumpėjo, todėl protiniai dantys, išdygstantys žmogui jau suaugus – apie 20 metus, dažnai atsiremia į jau esamus. Odontologai neretai pacientų burnoje plika akimi nebepastebi protinių dantų, nes jie neišlenda iš kaulo. Tokie dantys, dar vadinami retinuotais, matomi tiktai rentgeno nuotraukoje. Neretai protiniai dantys būna tik truputį išlindę iš kaulo, labai retai žmogus neturi net šių dantų užuomazgų. Pastaruoju metu gydytojai vis dažniau pacientams siūlo protinius dantis apskritai pašalinti.


Kai dančiui nėra vietos, dėl netaisyklingos jo padėties vystosi kai kurios ligos:
Mažai išdygusį dantį dengia gleivinės gaubtas, po juo patekus maisto atliekoms, kyla uždegimas, tuomet skauda ryjant, žiojantis, tinsta dantenos, o blogiausiu atveju uždegimas išplinta į minkštuosius audinius ir net kaulą. Tokiu atveju protiniai dantys yra šalinami.
Būdamas netaisyklingoje padėtyje, toks dantis taip pat  gali sukelti ėduonį ir šalia esančiame dantyje, šis taip pat pradeda gesti.
Jeigu protinis dantis spaudžia gretimo šaknį, gali pradėti tirpti šaknis, kaulas, tada prarandamas ne tiktai protinis, bet ir šalia esantis dantis.
Kartais aplink kreivus ar pusiau išlindusius protinius dantis vystosi cistos, dar labiau pažeidžiamas kaulas. Šios komplikacijos dažniau pasitaiko apatiniuose protiniuose ir šalia jų esančiuose dantyse.
Tačiau viršutiniai protiniai dantys taip pat dažnai būna ne vietoje, bet jei net viršutinis protinis dantis ir išdygsta gražus, jis dažnai vis tiek neturi antagonisto – apatinio danties, su kuriuo galėtų sukandimo metu liestis, viršutinis protinis dantis pradeda ilgėti ir neturi jokios vertės mitybos procese, jį taip pat patariama šalinti.
Kartais viršuje išdygę protiniai dantys stovi ne dantų lanke, o nukrypsta į žandą, tuomet valgant dažnai prikandama gleivinė. Ilgainiui toje vietoje atsiranda opos, skauda, šiuo atveju aštuntasis dantis taip pat šalinamas.
Protinių dantų kaulinis audinys nėra silpnesnis už kitų dantų. Tačiau jie yra toliausiai burnoje ir žmogus negali tinkamai jų išvalyti. Be to, net negesdami protiniai dantys gali pridaryti bėdų. Jie yra dideli ir netaisyklingai dygdami stumia šalia esančius dantis iš vietos, tie  - esančius toliau, kol galų gale išsikraipo priekiniai dantys, nes yra vienašakniai, maži ir silpni.
 
Protinius dantis verta gydyti tik iki tam tikro laipsnio. Jeigu jau reikia gydyti jų šaknis, neretai tai nebeapsimoka, nes protiniai dantys turi labai nevienodai šaknų, ne taip kaip kiti: apatiniai krūminiai – po dvi, viršutiniai – po tris. Protinis dantis gali būti su viena šaknimi, dviem arba netgi trimis, dėl vietos stokos jos paprastai būna kreivos, todėl išgydyti jas sunku ir brangu.

Dar viena iš priežasčių, kodėl pastaruoju metu itin daug šalinama protinių dantų - išpopuliarėjęs ortodontinis gydymas (dantų lankų tiesinimas). Kai žmogaus dantys yra kreivi, norint juos sustumdyti taisyklingai, reikia vietos, tokiu atveju ortodontai dažniausiai prašo šalinti visus  keturis protinius dantis ar jų užuomazgas. Kadangi dantys dabar tiesinami ne tik vaikams ir paaugliams, kaip būdavo anksčiau, bet ir suaugusiems, todėl gerokai padaugėjo pacientų, kuriems pašalinti protiniai dantys.
 
Tačiau daugėja žmonių, kurie ir  patys ateina prašyti išrauti protinius dantis. Odontologai stengiasi savo pacientus atkalbėti nuo panašių procedūrų, ypač jeigu protiniai dantys tiesūs. Retinuoto protinio danties pašalinimas yra kur kas sudėtingesnė procedūra negu paprasto danties traukimas. Norint pašalinti retinuotą protinį dantį, daromi pjūviai – atverčiama gleivinė, antkaulis, nugręžiamas kaulas. Ši operacija trunka apie valandą. Nelengvas ir pooperacinis laikotarpis. Ištraukus vieną dantį, kitas šalinamas tik po savaitės. Tokie pacientai dažniausiai būna atsiųsti ortodonto.

Jei protiniai dantys yra  taisyklingai išdygę, negenda, jų šalinti nereikia.


ŽANDIKAULIO SĄNARIO SUTRIKIMAI

Traškesys, garsai kramtant - vienas žandikaulio sąnario sutrikimų. Tuomet reikėtų kreiptis į gydytoją odontologą. Traškesiai gydomi specialiomis sukandiminėmis plokštelėmis, prieš tai atlikus išsamią žandikaulio sąnario diagnostiką. Gydymo metu negalima kramtyti kramtomosios gumos, kadangi ji papildomai apkrauna žandikaulio sąnarius. Rekomenduojama nevalgyti kieto maisto, nežiovauti, maksimaliai nesižioti.

Žandikaulių sąnario traškesiai dažniausiai atsiranda dėl išsprūdusių iš savo vietos sąnarinių diskų. Galimos priežastys: netaisyklingas sąkandis, dantų praradimas, apatinio žandikaulio padėties pokyčiai ir kt.
Žandikaulio sąnariai operuojami tik tais atvejais, kai konservatyvus gydymo būdas (sukandiminėmis plokštelėmis) nebuvo sėkmingas mažiausiai 6 mėnesius.

 

CHIRURGIJA KAINA, €
Paslankaus danties rovimas 9
Paprastas danties rovimas 18
Sudėtingas danties rovimas 35
Protinio, retinuoto danties rovimas 68
Incizija  9
Alveolito gydymas  14
Perikoronito chirurginis gydymas  26
Danties šaknies rezekcija 64
Danties šaknies viršūnės rezekcija su retrogradiniu plombavimu 162
Cistos pašalinimo operacija 81
Kaulinio defekto užpildymas kaulo pakaitalu po danties šalinimo 188
Sinuso dugno kėlimo operacija (atviras/uždaras) 753/232
Dantenų recesijos chirurginis gydymas 232
Fiksuotų dantenų suformavimo operacija 188
Kaulo atauginimo operacija nuosavo kaulo bloku 811
Kaulo atauginimas kaulo drožlėmis 550
Kaulo keteros skėlimo operacija 348
Lūpos pasaito plastika 43
Gijimo galvutės įsriegimas 49

 

sprendimas webmod: Svetainių kūrimas